Dubnová schůze HO n.h. DAVYS.

      Této, ve zdech Lávky pravděpodobně předposlední, schůze se zúčastnili : Kelly, Ředitel Miloš, Michal Š., Ondra B. (žení se, rozloučil se s minulým životem bílým vínem a brambůrkama - budiž mu vděk a sláva), Vojta, Pavel Mališka j.m.v.h., Vendula, Pavel J., Máca, Honza Kr., Honza Ř., Honza KU., Marek, Jakub, Dan, Kristýna, Jirka, Martin, Petr, Pavel M., Karel.

      Po několika minutách ševelivého brebentění započala schůze vážnou přednáškou MUDr. Lídy Jiráčkové o první pomoci. V kostce vyložila mnohým dávno známé, leč mnohdy zapomínané a nepoužívané základy první pomoci a zodpověděla několik věcných dotazů. Na místě potom - s pomocí dobrovolníků z řad výboru - předvedla velmi oblíbené dýchání z úst do úst a do pusy a s náruživostí komponistky živých obrazů naohýbala dobrovolníky do stabilizační Trendelendeburgovy polohy, při které činnosti zvláště vynikly gymnastické vlohy a schopnosti Ředitele Miloše a Michala.

      Po přednášce promluvil předseda - o tom, že na Lávce skončíme (poslední schúze zde bude květnová, která se ale uskuteční poslední úterý v dubnu - omílanou paralelu listopadové říjnové revoluce prosím nehledejte), a že další schůze budou buďto v místě A nebo v místě B, což bude upřesněno na té květnové schůzi s tím, že nevyjde - li místo A ani B, budou schůze v místě C, neboť abeceda je dlouhá. Hovořil též o přijímání nových členů - jejich bytí a konání v oddíle, krátce poreferoval o poslední schůzce s Petrem Lukačovičem. Společně s Michalem nastínil víkendové výjezdy až do oddílové akce RAX

                          - 7.a 8. duben měla bejt Bořeň, ale je ošklivo a tklivo, takže Kamýk - foun Michal

                          - 14. - 16. duben Ostrov (přejezdem Bořeň)

                          - 21. a 22. duben dle počasí písek

                          - 28.4. - 1.5. Jura  ( domácí varianta dle počasí )

                          - 5. - 8. květen Rax

... a dotknul se problému dvou seznamů

                                        - lidí s příspěvky

                                        - lidi bez příspěvků ... a jejich rozdílné nároky na přístup k informacím a zdrojům (pozn. pisatele - mrzí mě, že Olinka, Gábina a Pavel Hladký neřeknou svoje připomínky oko k oku, ale filtrujou je přes prostředníky - všichni si snad můžem říct všechno a ne na sebe pubertálně prudit, neboť společná práce za daných pravidel neznamená totalitní teror a netřeba ji chápat jako omezování osobního růstu - už jenom proto, že ostatní si všimnou, když se třeba - náhodou - začne dít růst směrem dolů).

 Na závěr snad už jenom z řečí :

Michal: (při přednášce během pasáže o výškové nemoci) ... ve dvouapůltisících mám pravidelně horskou nemoc. Jak se toho zbavit ?

místo lékařky zabručel Ředitel: ... dělej speleo ...


Honza Ku.: ... jak tak koukám na ten tejden, co máme příští schůzi a čtu - Vojta, Jirka, Marek, Jaroslav, tak si řikám, co asi přinesou


 ... noste sebou Arniku Montanu v homeopatikách - zmírňuje bolest, otoky, urychluje hojení ...


zapsáno dne 6. dubna 2001 

                                                     Karel