Úvod

Seznam členů

Jak lezeme

Co se plánuje

Co se stalo

Lezecké aktuality

Průvodci na síti

Odkazy

Kniha návštěv (forum)

Oddílová knihovna

Napište adminovi

 

 

 

 

 

 

 

Protože se v loňském i předloňském roce poměrně osvědčila, opět se vyhlašuje interní oddílová celoroční soutěž. Účelem stále zůstává soustavné zvyšování výkonnosti členstva a taktéž sledování, zda-li vůbec někdo něco dělá. A vzhledem k ceně, kterou opět obdržel tradiční vítěz (Dan) si myslím, že stojí za to trochu napnout síly, ne??? Letos Danovi určitě vyroste konkurence, uvidíte...!

Princip a pravidla celého jsou následující:

Jednoduchým vyplněním a odesláním malého formuláře můžete nahlásit každý prásk, který jste kde vylezli. Výstupy budou - bez ohledu na jejich sportovní hodnotu - soustřeďovány v tabulce, pomocí které budeme moci jednak vzájemně porovnávat svou skvělou a stále se zlepšující výkonnost a také dát vědět ostatním, že jsem onu cestu vysápal a že jsem ochoten poradit všem, kteří mne budou chtít na ní následovat.

Každý měsíc (podobně jako v loňském roce) vyhlásíme nejlepšího horolezce měsíce a o vánocích pak celkového vítěze celosezónního klání. Tento nejlepší z nejlepších si jistě vyslouží nejen obdiv všech ostatních, ale i věcnou cenu, která mu bude sloužit při jeho dalších skvělých sportovních výkonech. (Věřím, že Danovi vyhrané expresky budou dobře a věrně sloužit!)

Obtížnost výstupů v horách bude pro možnost srovnání s výstupy skalními zvýšena připočtením následujících koeficientů (vy ale piště do formuláře obtížnost skutečnou!!!):

nad 2000 m n.m. .... + 1

nad 3500 m n.m. .... + 2

nad 4500 m n.m. .... + 3

nad 5500 m n.m. .... + 4

Nezapomeňte proto dopsat u horských výstupů do poznámky nadmořskou výšku dosaženého vrcholu!!!

 

Do oddílové soutěže budou započítány pouze výstupy stylem RP-OS, RP-Flash, RP a PP. Ostatní cesty vylezené jiným stylem budou zachyceny, avšak nehodnoceny!!! Jedinou výjimku tvoří výstupy Honzy Říhy, kterému budou do soutěže započítány i ty stylem TR (bez pádu).

 

A tady najdete přehled našich letošních výstupů...

(Zde jsou starší výsledky minulých ročníků: 2001 a 2002.)

 

 Vyplňte a odešlete prosím následující formulář:

 

Jméno
Oblast
Skála
Cesta
Obtížnost
Styl
Spolulezec
Datum výstupu
Poznámky
          

Vysvětlivky k formuláři:

Jméno - tak to snad každý ví, jak se jmenuje...

Oblast - třeba Srbsko, Bořeň, Rax, Himaláje, atd.

Skála - třeba Malý Matterhorn, Obelisk, Lomnický štít, atd.

Cesta - třeba Svíčková na smetaně, Change, Hokejka, Salathé Wall, atd.

Obtížnost - uvádějte obtížnost UIAA, případně pískovcové klasifikace. Pro výsledné srovnání výkonů bude vše přepočítáno (VI = 5, VIIa = 6-, VIIb = 6, VIIc = 6+, VIIIa = 7-, VIIIb = 7, VIIIc = 7+, IXa = 8-, IXb = 8, IXc = 8+.). Bude-li se jednat o jinou kvalifikaci obtížnost (Francie, USA, apod.), nezapomeňte to zapsat do "Poznámky".

Styl - vyberte jeden z nabízených. Pokud někomu nabízené zkratky nic neříkají, zde jsou vysvětleny.

RP,OS (red point, on sight) - vylezeno stylem RP na první pokus, bez předchozího nacvakání expresek. a bez jakýchkoliv informací o cestě. Prostě přijdu a vylezu na jeden zátah. Neplatí ani vrácení se ještě pod prvním jištění!!!

RP, Flash - cesta vylezena napoprvé a RP, ale lezec "měl smůlu" a viděl to už někoho lézt a tudíž ví, "jak jsou nad druhým nýtem nohy".

RP (red point) - cesta vylezena vlastní silou bez jakéhokoliv využití jistících bodů k postupu (jsou využiti pouze k jištění!). Lezec si musí cestu sám "nacvakat", t.j. do stávajících jistících bodů zapnout karabiny nebo expresky. Cesta musí být vylezena najednou, bez odpočívání v jistících bodech. Z toho logicky vyplývá, že také bez pádu.

PP (pink point) - cesta vylezena stejně jako v případě RP, ale cesta je již "nacvakaná", tedy jištění jsou již opatřena karabinami, resp. expreskami.

RK (rote kreuz) - nebo také JOJO styl. Lezec spadne, nechá se dobrat k poslednímu jištění a snaží se dál. V podstatě to znamená, že lezec po pádu přeleze část cesty (k poslední cvaknuté expresce) s horním jištěním.

AF (all free) - Lezec vyleze cestu čistě, aniž by se chytal za nýty, uzly, vklíněnce, atd., ba i cestou "tlamu hodí", u kruhů si odsedne a podobně, ale srdnatě pokračuje dál až k vítěznému konci.

TR (top rope) - Lezení "na rybu", nebo-li s horním jištěním.

Spolulezec - jméno toho nešťastníka, který s vámi lezl

Datum výstupu - datum, kdy jste onen skvělý prásk zvládli

Poznámky - u výstupů v horách uveďte nadmořskou výšku kopce a jinak můžete napsat něco, co by pomohlo dalším lezcům v této cestě. Třeba to, že máte průvodce, nebo že po druhým kruhem je taková malá dírka na prst levé ruky, která není vidět, ale bez které se to vylézt nedá.