Úvod

Seznam členů

Jak lezeme

Co se plánuje

Co se stalo

Lezecké aktuality

Průvodci na síti

Odkazy

Kniha návštěv (forum)

Oddílová knihovna

Napište adminovi

 

 

 

 

 

 

 

Tak se nám chystá "oddílová" svatba. Michal se Zuzkou do toho konečně praští a pokud Vám od nich nepřišlo oznámení, můžete si ho stáhnout TADY.

KOLEM VELIKONOČNÍHO OSTROVA

Jak jsem už avizoval na diskuzním fóru, Petr Lukačovič společně s Pavlem Mališkou chystají na blížící se Velikonoce do Ostrova horolezecko-orientační závod čtyřčlenných (nebo i vícečlenných) družstev. Celá akce je vypsána jako Marcelin memoriál, za což oběma moc děkuju. Pevně věřím, že se nám v pondělí na schůzi podaří sestavit nějaký ten manšaft, který by staré jádro Davysu důstojně reprezentoval. Podrobnější informace najdete v pozvánce, kterou si můžete stáhnout ZDE.

 

ODDÍLOVÁ SCHůZE

Dubnová schůze bude v pondělí 5.4.2004 od 18:00 již tradičně v Óm centru 

 

ODDÍLOVÁ SCHůZE

Dubnová schůze bude v pondělí 7.4.2003 od 18:00 v restauraci "U Pešků" (je to v Národním domě - bývalé ÚKDŽ) na náměstí Míru. Salonek, který zamluvil Jirka Mazura, je hned za vstupem k Peškům z Korunní ulice vpravo. Jestli se nám tam bude líbit, budeme tam každé první pondělí v měsíci.

 

PŘEDVÁNOČNÍ LEZENÍČKO V TÝNSKÉ

Pozvánku na tradiční akci a všechny potřebné informace najdete TADY.

 

ODDÍLOVÁ SCHůZE

Záříjová schůze bude v pondělí 9.9.2002 od 18:00 v restauraci "Legenda" (dříve se to jmenovalo "Quod Bonum" - už jsme se tam scházeli) na rohu ulic Legerova a Rumunská (přesně je to tuším Legerova 39, Praha 2). Vezměte fotky z léta i třeba ze dřív (Tatry a tak...).

 

ODDÍLOVÁ SCHůZE

Květnová schůze bude tentokrát už v dubnu na závěr metodického víkendu - tedy 28. 4. 2002. Místo a přesný čas budou včas upřesněny. (To abychom mohli dotáhnout detaily výletu do Paklenice.)

 METODICKÝ VÍKEND

Na poslední dubnový víkend  (takto 27. - 28. dubna 2002) je nachystána metodika a soutěžení. V sobotu pojedeme chytat pády na již tradiční místo (Klokočky) a v neděli budeme dopoledne soutěžit na stěně v Ruzyni u Vaška Maliny a odpoledne nás čeká skvělá přednáška MUDr. Pleskota s praktickými ukázkami. (bližší info o věcech, které Robert Pleskot přednáší viz www.zdrsem.cz - nebude to úplně všechno, co zde naleznete, ale základ první pomoci v divočině dostaneme). 

Celý víkend je určen pro horoškolu i pro "starší" oddílové členy, přičemž (kromě nedělních závodů) pro obě skupiny je povinný. Pro horoškolu, protože to je důležitá součást výuky, pro zbytek oddílu protože to je sakra potřeba (a taky pokud chcete příští rok průkaz ČHS přes oddíl, tak pro to musíte něco udělat)

 

PLÁNOVANÉ AKCE

Soupis následující akcí je předběžný a bude upřesňován tak, jak se budou termíny jednotlivých akcí přibližovat. Sledujte proto tuto stránku pravidelně. ;-)

3 - 8. května Lezecký zájezd do Raxu (možno i na Via Ferraty) - VYPADÁ TO, ŽE MOŽNÁ POJEDEME NĚKAM JINAM. UVIDÍME PO SCHŮZI!!!

TAKŽE NAKONEC ZŘEJMĚ DO PAKLENICE!!!

červen

(cca 6 - 9. 6.)

Jarní přechod Roháčů - organizace zřejmě Karel
červen

(poslední týden)

Letní Tatry - akci šéfuje Pavel Janoušek (primárně pro horoškolu - nutná záloha 1.100,- Kč na osobu)

 AUTOBUSOVÉ ZÁJEZDY CESTOVNÍ AGENTURY DAVYSU

Autobusové zájezdy pořádá cestovní agentura Petr Lukačovič - Davys zejména pro členy Davys Klubu, jejich blízké, příznivce klubu, ale i pro zájemce z řad veřejnosti. Symboly u ceny akcí jsou vysvětleny na konci pozvánky. Další podmínky jsou součástí propozic konkrétní akce. Pokud vás některá z akcí zajímá, nejlépe bude, když zavoláte (02.2422 8535) nebo napíšete Petrovi Lukačovičovi.

9. - 10. února Mamon Fest. Orlické hory, běžky i menší sjezdovka. Odjezd v pátek večer. Diáčky a kytara. Přenocování v tělocvičně. 350 Kč - D, U.

23. - 27. května Paříž bude. S Vierkou a hotelem v centru. 4.800 Kč - D, U, snídaně, některé vstupenky.

7. - 9. června Gesäuse. Turistika a vysokohorská turistika v Ennstalských Alpách. Plné tři programové dny, návrat až v pondělí ráno. Pro všechny věkové a sportovní kategorie. 1.400 Kč - D, P, M.

4. - 7. července Puez a Sella. Turistika, kytky, ale i výzvy typu 2 kilometry vertikál. plné 4 programové dny v Dolomitech. 2.100 Kč - D, P, M.

6. - 8. září Watzmann a Lofer.  Turistika a náročnější vysokohorská turistika. Plné tři programové dny. 1.400 Kč - D, P, M.

26. - 28. října Pahorky v pohorkách. Za jinými zajímavostmi Rychlebských hor. 450 Kč - D, U, M.

 

D - doprava. Pokud se nejede autobusem, pak jde o odhad rozpočítaných nákladů při cestě osobními vozy či mikrobusem. Slevy: řidiči - polovinu z předpokládané ceny za dopravu, majitelé - polovinu z předpokládané ceny za dopravu. Při dopravě osobními auty se bude cena vypočítávat nikoliv jenom jako úhrada spotřebovaného benzínu, ale též jako náhrada za opotřebení. Bude nejspíš oboustranně přijatelné použít přitom ceny, vyhlašované MSPV, které se používají při uplatňování cestovních náhrad, tzv. kilometrovné.

U - ubytování, obyčejně nejlevnější nutná kategorie. Někdy tím pouze oznamujeme, že o výdaje na ubytování se nemusíte starat - víme o dobrém bivaku či místu pro stan.

P - půjčení speciální části vybavení, jako jsou úvazky, přílby, mačky, cepíny.

M - metodická činnost (podle druhu akce instruktor, lektor, průvodce, moderátor, facilitátor, animátor), mapy, průvodci, překlady, informační servis.

 

ODDÍLOVÁ SCHůZE

Lednová schůze bude v pondělí 14. ledna 2002 od 18.00 tam, co vždycky (Pražská tělovýchovná unie). Účast všech je velice žádoucí, neb se bude jednat o schůzi volební - výbor výboruje už rok, tak se nové volby docela sluší. Takže když nepřijdete, tak si potom na nic nestěžujte!

Kromě toho pro ty, co se chystají na Terynu, je nejvyšší čas zaplatit zálohu. Taky budeme mluvit o oddílových příspěvcích, o průkazkách ČHS a tak... Tak se na vás všechny moc těším a doufám, že budeme mít problémy se vejít :-)

Ahoj P.J.

VÁNOČNÍ ZÁVODY

Podle všeho by se měly konat v sobotu 22. prosince dopoledne v Ultra Antu v Týnské. Podrobnější informace opět v pozvánce, která vám včas dorazí, ale už teď se můžete těšit na stromeček, dárečky a cukroví (pokud něco přinesete), nepříliš výkonnostní lezeníčko a pohodovou náladu.

 

MIGULÁŠ - POSLEDNÍ SLANĚNÍ

Již tradiční Davysácká akce. Prozatím je jisté jen jedno- sraz v sobotu 1. prosince v 10.00 hodin v Šárce u restaurace Dívčí skok. Program je v tuto chvíli jen rámcový - skotačení na lanech, poslední slanění, MiGulash (opět za drobný charitativní příspěvek), výstava fotek, dárečky, povídání, a tak ...

Ještě vám přijde podrobnější pozvánka, ale co určitě nezapomeňte - dárečky pro své kamarády (adresné i neadresné), své fotografické práce (pokud máte), dobrou náladu, nějakou tu pětku na své vlastní večerní občerstvení.

 

ODDÍLOVÁ SCHůZE

Příští schůze se koná v pondělí 3. prosince 2001 na již tradičním místě - tedy v budově Pražské tělovýchovné unie v ulici Pod Děkankou č. 82 na Praze 4 od 18.00 hodin v místnosti 112 (1. patro)!!! (Změna je možná, včas vám dám vědět, pokud bychom se tentokrát sešli někde jinde!)

 

CHYTÁNÍ PÁDů

Na víkend 13.-14.10.2001 je naplánována metodická akce - účast všech velmi žádoucí!!! Zde jsou pokyny:

Kdo neví kudy na Klokočky - pojedete do Turnova a dále směrem na Semily. Ještě v Turnově odbočíte směrem na Klokočí. Kousek za Turnovem je zastávka (čekárna) - u

té odbočíte a pojedete směr Mírová pod Kozákovem-Žvalovy (nebo tak nějak). Na první odbočce uhnete doleva a až dojedete ke staré hájovně (dřevěný plaňkový plot), zaparkujete auto a okolo hájovny lesní cestou dojdete pěšky do lomu.

Jinak můžete zavolat na můj mobil (0603441342) nebo Karla Hrdého, zkusíme vás navést.

Co určitě mít sebou - sedák, helma (!!!), odsedávačka se zámkovou karabinou, osma se zámkovou karabinou a pokud máte, tak jumary, kladku a další matroš potřebný a vhodný pro záchranu mrtvolky ze stěny.

Do lomu byste mělíé dorazit asi tak v 9:00, ale nejdpozději v 9:30. Máme toho docela dost na programu, spolu s námi se akce zúčastní Tomáš Frank se svými nováčky (odměnou nám postaví malý záchranářský trenažér) a když to všechno stihneme za sobotu a nebude pršet, můžeme v neděli vyrazit na Sušky.

Tomáš Frank s většinou svých lidí vyráží již v pátek odpoledne, stejná možnost platí samozřejmě i pro nás. Řidiči, jenž nabídli svá (či jinak získaná) auta jsou uvedeni dále, chcete-li se s některým z nich svézt, domluvte se s příslušným človíčkem sami. Sami vám sdělí, kdy hodlají vyrážet, odkud a kdy a kam se vracet.

Auta - Karel Hrdý, Jarda Smejkal, Ondra Buček (asi), Petr Dobrovský, Pavel Janoušek.

Pokud pojedete svým autem ještě někdo jiný - dejte určitě vědět. Taky by bylo fajn, kdyby se ozvali (třeba mailem nebo telefénem) ti, kdo nebyli na schůzi, ale chystají se na Klokočky - jen pro odhad počtu účastníků.

 

RAX

-lezecké cesty od 2 stupně až po 10+ (to je něco nového, psali o ní v Jamesu). Krasné kletrstajgy, v místě jich je asi 5, v okoli asi 15; vrcholove tury, atd. Je možnost navštívit lezeckou oblast v okolí Semeringu (sháníme průvodčíka). V kempu jsou toalety s pitnou vodou (možnost mytí nádobí).

Termín : 4.5. ( pátek ) - 8.5. ( úterý ) - příjezd do Prahy v podvečer (asi dle počasí).

Ve čtvrtek jede jedno vozidlo ve složení:  Daniel Horyna - Jiří Mazura, Petr Dobrovský, Pavel Mezera, Martin Klaus.

V patek jedou:  Ondřej Buček - Martina Bučková, Sněhulák (Sněhota), Marek Hudema, Jarda Smejkal - Hana Vašková, Petr Vašek, Zuzana Bendlová, Michal Štembera.

Karel Hrdý - Kristina Horynová, Vojtěch Hanzal, Miloš Václavek, Robin Mikula.

 

Pokud chce jet někdo, kdo se nepřihlásil na schůzi, dohodněte si auto a osazení.

 

VELIKONOČNÍ OSTROV

Tradiční akce, ke které není třeba nic dodávat. Sejdeme se v Ostrově, kde setrváme po celou dobu svátků, případně se přesuneme na Bořeň. Vypadá to, že by mohla být objednána jedna chatka pro zimomřivce. Bližší informace tu najdete snad časem, pokud je někdo poskytne (třeba, že má někdo místo v autě!!!) 

Tak vzhledem k počasí to vypadá dost bledě!!! Většina lidí se zřejmě sejde až pod Bořeňským kopcem, ale pokud někdo mermomocí chce cestovat do Ostrova a tam se zblízka podívat, jak vypadá pískovec s jemným popraškem sněhu (a dostát tak tradici) klidně může. Řekl bych, že pár lidí by se tam potkat dalo...

P.J.

ÚTERKY V URU

Za trochu záhadným názvem se skrývá pravidelné promítání diáků z cest, které ve svém novém bytě pořádá Tereza Podlešáková. Celá pozvánka je ke shlédnutí zde.

  

ODDÍLOVÉ ZÁVODY NA PŘEKLIŽCE

Miloš zamluvil stěnu v Ruzyni na neděli 25.3.2001, to abychom netrhali jednodenními akcemi dva víkendy. Závody budou od 10.30 hod. do 13.00 hod. Bližší info rovněž na schůzi od Miloše, jako generálního pořadatele. Závody nejsou (stejně jako v minulosti) open, účastníky budou členové oddílu. Účast je ryze dobrovolná, leč vysoce žádoucí!!!

 

ODDÍLOVÉ CHYTÁNÍ PÁDů

Máme zamluven termín - sobota 24.3.2001 - akce je povinná pro ty, kdo chtějí být prostřednictvím oddílu nefunkčních horolezců členy ČHS - tedy, chtějí známku. Bližší informace - tedy kudy tam, jak a s kým - se dozvíte na schůzi, nebo je hledejte v nejbližších dnech zde. Akce je zdarma pro členy oddílu (tedy ty se zaplacenými příspěvky), pro ostatní za 100,- Kč.

 

STĚNA V ZŠ prof Švejcara, MRÁČKOVA ULICE:

Každý pátek lze chodit také za 30,- Kč na hodinu potrápit tělo na umělou stěnu v ZŠ Mráčkova na Praze 4. Otevřeno od 14.00 do 22.00 hodin. Na stěně se velmi dobře bouldruje (je tam i kus stropu), ale i vertikální linie se najdou (výška cca 6 m). Na stěnu mj. chodí lezci ze Slavoje Vyšehrad a HOM Alpin.

Na stěnu je poměrně slušná doprava - ze stanice metra Kačerov autobusem č. 139; 150 nebo 205, vystoupíte na zastávce Labe, projdete okolo Delvity, zahnete doleva a tam se již bez problémů doptáte na základní školu (cca 3 min. chůze).

Normální vstupné je vyšší, chcete-li si tedy zalézt za 30,- Kč, zavolejte Marcele Matějů (0602 662420).

 

MAMON-FEST 2001

Již tradiční akce Pavla Mališky. Zvadlo jsem sice dostal až po uváděném termínu pro poslání přihlášky, ale alespoň si budete moci přečíst podrobné informace a znáte Pavla - určitě se s ním nějak dohodnete i dva dny před odjezdem. Pozvánku najdete zde.

 

PŘEZKOUŠENÍ !!!

Přezkoušení potřebné pro získání známky ČHS se uskuteční v sobotu 6. ledna 2001 v Šárce. Sraz je v 10.00 hodin u restaurace Dívčí skok (pro neznalé - je to kousek za koupalištěm). Obsah přezkoušení je prakticky shodný s loňským rokem, bližší specifikace najdete na stránce "Úvod". Pokud bude alespoň trochu příznivé počasí, pokusíme se simulovat záchranu zraněného ve stěně a navázání lanového družstva pro pohyb na ledovci.

Garanty akce jsou Pavel Janoušek (0603 441342) a Máca Matějů (0602 662420), takže pro podrobnosti kontaktujte někoho z nich. 

 

STĚNA NA POHOŘELCI:

Protože skoro nikdo nechodil, až do odvolání se na Pohořelci neleze!!!

Chcete-li si zalézt na umělé stěně za rozumné peníze, podívejte se o kousek níž na podmínky návštěvy umělé stěny v ZŠ prof. Švejcara v Mráčkově ulici.